Oświatowa „Solidarność” pełniła wartę przy grobie bł. ks. Popiełuszki

W dniach 26-27 sierpnia 2022 r. członkowie naszej Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Rzeszowie już po raz czwarty pełnili honorową wartę przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, który znajduje się na warszawskim Żoliborzu przy kościele św. Stanisława Kostki. Służba przy mogile Patrona naszego związku zawodowego trwa nieprzerwanie od 1984 roku, czyli od roku Jego śmierci. Niemal każdego dnia i każdej nocy, niezależnie od pogody, do grobu bł. Ks. Jerzego przybywają delegacje z różnych stron Polski, z różnych zakładów pracy. Naszą oświatową organizację w tym roku reprezentowali: Bogusława Buda, Iwona Malinka, Grażyna Skawina, Grzegorz Jamrozek oraz wolontariusz Piotr Buda.

Dwudziestoczterogodzinne czuwanie przy grobie Kapelana Solidarności miało dla nas głównie znaczenie symboliczne: dowodziło trwania przy wartościach, za które Ks. Jerzy nie wahał się oddać swojego życia. Korzystając ze sposobności, złożyliśmy na grobie bł. Ks. Jerzego wiązankę kwiatów, zapaliliśmy znicze, modliliśmy się o pokój na świecie i zakończenie wojny w Ukrainie, za nasz Związek i członków z rodzinami, a także polecaliśmy nasze problemy oświatowe i zawodowe. Dziękowaliśmy również za bł. Natalię Tułasiewicz Patronkę Nauczycieli Polskich.

Bogusława Buda
przewodnicząca KM NSZZ „S”
POiW w Rzeszowie