Solidarni z Ukrainą. Niesiemy pomoc

Solidarni z Ukrainą. Niesiemy pomoc

W związku z brutalnym atakiem Rosji na Ukrainę Region Rzeszowski NSZZ Solidarność organizuje zbiórkę Solidarni z Ukrainą.

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, członków NSZZ Solidarność, organizacji zakładowych NSZZ Solidarność z prośbą o włączenie się do zbiórki pieniężnej na rzecz przybywających do Polski uciekinierów i ich rodzin.

Bądźmy razem! Ten czas to egzamin z naszego człowieczeństwa i solidarności.

Prosimy o wpłaty na konto Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność”

Nr konta: 47 1240 1792 1111 0010 1374 3580 z dopiskiem „Ukraina”

Udzielone wsparcie finansowe posłuży zakupowi niezbędnego sprzętu, niezbędnego do niesienia pomocy poszkodowanym w wyniku działań wojennych.

Koordynatorem akcji niesienia pomocy Ukrainie jest Marek Hojło, tel. 608 676 501

Jednocześnie organizujemy zbiórkę naładowanych powerbanków z wejściówką do telefonu, baterii – paluszki różne typy,  profesjonalnych krótkofalówek. Zebrane przedmioty proszę przekazywać do siedziby Regionu Rzeszowskiego NSZZ Solidarność (ul. Matuszczaka 14).

***

Każda pomoc się liczy

To strona oddolnej akcji społecznej dla tych którzy chcą pomóc i dla tych którzy szukają pomocy! Łączymy ludzi dobrego serca z tymi którzy potrzebują pomocy! Jeśli masz miejsce i jesteś gotów przyjąć mieszkańców Ukrainy szukających bezpiecznego domu zgłoś się! Jeśli przybyłeś z Ukrainy i szukasz miejsca, gdzie mógłbyś się zatrzymać z rodziną przeszukaj naszą bazę danych! Jeśli chciałbyś pomóc >>>

***

Akcja #PLECACZEK dla malucha

Jeżeli macie możliwość przygotować mały dziecięcy plecaczek z soczkami, batonikami, Kinder niespodzianka i ogólnie artykułami dla dzieci. Dzieciaki zabierają go na drogę. W końcu mają uśmiech.

Akcja #PLECACZEK powstała w Daleszycach koło Kielc, miała być organizowana tylko lokalnie ale już jest realizowana też w innych miastach gdzie trafiają dzieci z Ukrainy. Akcja polega na zorganizowaniu plecaczka z wodą z dziubkiem, soczkiem w kartonie, wafelkiem lub batonem, chusteczkami higienicznymi, mały chusteczkami mokrymi, kredkami, kolorowanka i malutką maskotką. W akcję mogą się włączyć szkoły, przedszkola, firmy itd.

Chcemy zebrać większą ilość plecaczków i rozdać w miejscach gdzie są już dzieci z Ukrainy i czekają na dalszą podróż. Plecaki można przynosić do Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność”, ul. Matuszczaka 14, a my dostarczymy je małym uchodźcom.

***

Reagujemy na bieżąco, dzięki Waszemu wsparciu. Dziękujemy!

14 marca Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność” przygotował pomoc humanitarną dla mieszkańców i osób walczących w Żytomierzu, który jest wielu dni bombardowany. Miasto ma strategiczne położenie dla Rosjan, bo potrzebne jest do przygotowania zaplecza do szturmu na stolicę Ukrainy.

Region Rzeszowski dzięki wpłatom od darczyńców i środkom zgromadzonym na Funduszu Pomocy Kościołowi na Wschodzie kupił najpotrzebniejsze rzeczy dla walczących o wolność oraz cywili, którzy nie mogą wydostać z koszmaru wojny. W transporcie do Żytomierza przekazaliśmy: środki opatrunkowe, materace, karimaty, powerbanki, obuwie, skarpety, bieliznę termoaktywną, środki czystości.

W oczekiwaniu na transport

W ramach wsparcia dla walczącej Ukrainy Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność” przekazuje pomoc humanitarną do miejsc wskazanych przez ks. J. Uliasza, rektora Instytutu Teologicznego we Lwowie-Brzuchowicach, oraz organizuje spotkania robocze w celu opracowania harmonogramu dalszych działań.

Ks. Jacek Uliasz – rektor Instytutu Teologicznego we Lwowie, Bernadeta Frysztak – wicestarosta ropczycko-sędziszowski, Marek Hojło – skarbnik ZR podczas spotkania roboczego ws. pomocy dla Ukrainy

Kilka dni wcześniej, po informacji otrzymanej od ks. Jacka Uliasza, Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność” podjął decyzję o zakupie i przekazaniu środków medycznych dla szpitala we Lwowie, m.in: preparatów do czyszczenia ran, opatrunków specjalistycznych, plastrów, bandaży, kompresów, opasek uciskowych, fartuchów, rękawic chirurgicznych, masek medycznych, igieł i strzykawek.

W inną formę niesienia pomocy zaangażowanych jest również kilku pracowników Regionu Rzeszowskiego, którzy z własnych środków przygotowują kanapki dla uchodźców przekraczających granicę w Medyce.

18 marca 2022 w ramach systematycznej pomocy dla walczącej Ukrainy, Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność” dostarczył do Żytomierza kolejną pomoc humanitarną.

Kontynuujemy pomoc zgodnie z zapotrzebowaniem otrzymanym od ukraińskiego koordynatora, który wskazuje zakupy potrzebnych, na daną chwilę, środków.

***

Pilnie potrzebni Wolontariusze do pomocy uchodźcom na terenie Regionu Rzeszowskiego NSZZ „Solidarność”.
Formularz rejestracji wolontariusza:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=YCBF9vrtHE6nFn_kNgvwiUmEHk8CkAlMns_EdtRooGBUQkVTOTRMRUpFMzg5UlNaWUY5MDAxMzdEVS4u

***

Wspierasz uchodźców? Możesz zapewnić schronienie lub inną pomoc? Więcej informacji >>>

W celu zapewnienia właściwej komunikacji i przepływu danych Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie uruchamia całodobową infolinię do koordynacji działań związanych z  organizacją systemu zbiórki pomocy rzeczowej na terenie województwa podkarpackiego. Zgromadzone dary przekazane będą na pomoc uchodźcom na terytorium RP, jak i przeznaczone do transportu na Ukrainę.

Dodatkowe pytania można kierować pod numery telefonów:

  1. Grupa zabezpieczenia logistyczno – kwaterunkowego (tel. 17 867 1291)
  2. Grupa zabezpieczenia pomocy humanitarnej (tel. 17 867 1292)
  3. Grupa zabezpieczenia medycznego (tel. 17 867 1294)
  4. Grupa zabezpieczenia transportowego (tel. 17 867 1293)

***

Uwaga! Zainteresowanych przekazaniem specjalistycznego sprzętu informujemy, że można go dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego (al. Łukasza Cieplińskiego 4), skąd niezwłocznie trafi do służb ratowniczych na Ukrainie.

Wykaz sprzętu, który jest potrzebny podmiotom ratującym zdrowie i życie ludzi na Ukrainie:

1. Środki medyczne i opatrunkowe
2. Śpiwory
3. Karimaty
4. Odzież ochronna dla strażaków
5. Cyfrowy wzmacniacz radiowy VHF
6. Radiotelefony cyfrowe (stacjonarne, samochodowe, przenośne)
7. Telefon satelitarny
8. Torby medyczne
9. Torba Ambu
10. Kołnierz ortopedyczny typ SCHANTZA
11. Nosze do unieruchamiania medycznego
12. Deska medyczna dla poszkodowanych (ratownicza)
13. Osłona termiczna (kombinezon)
14. Folie NRC
15. Indywidualna stabilizacja medyczna poszkodowanych
16. Latarki różnych typów
17. Łóżka składane
18. Namioty dmuchane
19. Nagrzewnice
20. Obuwie taktyczne/ochronne
21. Środki ochrony osobistej (kombinezony kwasoodporne)
22. Węże pożarnicze o różnych średnicach
23. Beczki ogniowe
24. Lornetki z wielokrotnością 30.
25. Żywność i produkty spożywcze o wydłużonym terminie przydatności – nie jest to priorytet.

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny tel. 17 850 17 09, kom. 605 083 500.

Szanowny czytelniku

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”).  

Dajemy Państwu możliwość wyboru, czy i w jakim zakresie chcą korzystać z usług i udostępniać o sobie informacje. Co prawda nasz serwis jest dostępny bez konieczności podawania informacji o sobie, jednakże gdyby taki kwestia pojawiła się to wskazanie danych jest dobrowolną decyzją użytkownika. Użytkownik w każdej chwili może żądać ich usunięcia w całości lub części, kierując stosowaną korespondencję na adres: rzesz@solidarnosc.org.pl  lub tradycyjnie na adres Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność” ul. Matuszczaka 14, 35-083 Rzeszów  

Korzystający z naszego serwisów internetowego pozostają Państwo anonimowi tak długo, aż sami nie zdecydują inaczej. Wynikające z ogólnych zasad połączeń realizowanych w Internecie informacje zawarte w logach systemowych (np. adres IP) są przez Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność” wykorzystywane w celach technicznych, związanych z administracją naszymi serwerami. Poza tym adresy IP są wykorzystywane do zbierania ogólnych, statystycznych informacji demograficznych itp.  

Dane dotyczące użytkowników serwisu internetowego http://https://www.solidarnosc.rzeszow.org.pl// przetwarzane są przez Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność” z siedzibą w Rzeszowie, ul. Matuszczaka 14, NIP 813-12-88-922 będący w odniesieniu do danych osobowych użytkowników administratorem danych osobowych.  

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych jest możliwy pod adresem email: iod.rzesz@solidarnosc.org.pl lub telefonicznie: 513 168 307

Dane osobowe to, zgodnie z postanowieniami RODO, informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. W przypadku korzystania z naszego serwisu internetowego takimi danymi są np. adres e-mail, adres IP. Dane osobowe mogą być zapisywane w plikach cookies lub podobnych technologiach instalowanych na naszych stronach i urządzeniach, których używasz podczas korzystania z naszych usług.  

Dane osobowe użytkowników - jeżeli będą zbierane - traktowane będą jako wydzielona baza danych przechowywana na serwerze Regionu Rzeszowski NSZZ „Solidarność” w strefie bezpieczeństwa zapewniającej właściwą ochronę. Dostęp do bazy danych posiadają jedynie pracownicy, którzy posiadają stosowne upoważnienia do przetwarzania danych Jako administrator danych osobowych użytkowników wydawanego przez nas serwisu internetowego możemy w drodze umowy powierzać przetwarzanie tych danych innym podmiotom.  

Zbierane przez Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność” dane osobowe użytkowników przetwarzamy w sposób zgodny z zakresem udzielonego przez użytkownika zezwolenia lub na podstawie innych ustawowych przesłanek legalizujących przetwarzanie danych (przede wszystkim w celu realizacji usług oraz w prawnie usprawiedliwionym celu - marketingu bezpośrednim naszych produktów lub usług), zgodnie z wymogami prawa polskiego, dlatego też podstawą i celem przetwarzania danych osobowych związane są niezbędność przetwarzania do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią. Ta podstawa przetwarzania danych dotyczy przypadków, gdy ich przetwarzanie jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi, dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników jak również ewentualnego prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.  

Państwa dane, w ramach naszych usług, przetwarzane będą wyłącznie w przypadku posiadania przez nas lub inny podmiot przetwarzający dane jednej z dopuszczonych przez RODO podstaw prawnych i wyłącznie w celu dostosowanym do danej podstawy, zgodnie z opisem powyżej. Dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w przypadku udzielenia zgody do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań z Twojej ograniczających tę zgodę, w przypadku niezbędności danych do wykonania umowy – przez czas jej wykonywania, a w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora – do czasu istnienia tego uzasadnionego interesu. Dane będą przetwarzane przez Region Rzeszowski NSZZ „Solidarność” i ewentualnie przez Zaufanych Partnerów, jeśli wyrazisz im zgodę, ale mogą być one również powierzone do przetwarzania innym podmiotom. W każdym takim przypadku przekazanie danych nie uprawnia ich odbiorcy do dowolnego korzystania z nich, a jedynie do korzystania w celach wyraźnie wskazanych przez nas. Przekazywanie danych ma miejsce na ogół w przypadku współpracy z podwykonawcą lub usługodawcą. W każdym przypadku przekazanie danych nie zwalnia przekazującego z odpowiedzialności za ich przetwarzanie. Dane mogą być też przekazywane organom publicznym, o ile upoważniają ich do tego obowiązujące przepisy i przedstawią odpowiednie żądanie, jednak nigdy w innym przypadku.  

Jak już wspomniano, na naszej stronie internetowej używamy technologii, takich jak pliki cookie i podobnych służących do zbierania i przetwarzania danych osobowych oraz danych eksploatacyjnych w celu personalizowania udostępnianych treści i reklam oraz analizowania ruchu na naszych stronach. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. Twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz różne strony w Internecie. Znajdziesz tam także informację o tym jak zmienić ustawienia przeglądarki, by ograniczyć lub wyłączyć funkcjonowanie plików cookies itp. oraz jak usunąć takie pliki z Twojego urządzenia.  

Macie Państwo prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzani danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Uprawnienia powyższe przysługują także w przypadku prawidłowego przetwarzania danych przez administratora.